Konkurransemeritter

Landslagsutøver for Norges Kampsportforbunds offisielle landslag i Wushu (Kung Fu) fra 2006-2018. Deltatt i totalt 162 klasser (53 stevner) i 15 nasjoner.

Har siden år 2000 konkurrert i alt fra store internasjonale mesterskap i regi av bl. a. IOC og Disney til lokale konkurranser og Karate-mesterskap.

Premieoversikt
– 17 hedersbevisninger.
– 47 gull: 38 internasjonalt, hvorav 2 i EM og 2 i Disney IMAF.
– 25 sølv: 15 internasjonalt, hvorav 3 i World Cup og 1 i EM.
– 14 bronse: 9 internasjonalt, hvorav 5 i VM og 1 i EM.

Detaljert oversikt under.

2018

2 x gull og 1 x sølv på Disney International Martial Arts Festival – Orlando (USA).
IMAF Night of Champions show på ESPN.
Gull i British Open Taolu Championships – London (GBR).
Gull i Latvia Wushu Open – Riga (LAT).

2017

2 x bronse i Tradisjonell Wushu (Kung Fu) VM – Emei (CHN).
Gull og sølv i Wushu SM/Swedish Open – Västerås (SWE).
Gull, sølv og bronse i Lithuanian Wushu Open – Vilnius (LTU).

2016

Ansatt som landslagstrener for Wushu i Norges Kampsportforbund.
Gradert til 5. duan av European Wushu Federation under eksamen i Moskva.

 

2015

13. plass i Wushu VM – Jakarta (INA).
Gull i Beijing International Wushu Competition (CHN).

2014

2 x gull og 1 x sølv i WTKA «All-style» EM – Sheffield (GBR).
Bronse i Wushu & Taiji EM – Bucuresti (ROU).
Gull i Stockholm Wushu Open (SWE).

2013

Oslo Kommunes hederspris til fortjente idrettsutøvere i 2012.

2012

2 x bronse i Tradisjonell Wushu (Kung Fu) VM – Huangshan (CHN).
2 x gull i London International Wushu Open (GBR).
5 x gull i Hong Kong International Wushu Competition.
Gradert til 4. duan av Chinese Wushu Association under Hong Kong eksamen.

2011

3 x gull i Wushu NM – Bergen.
5 x gull og outstanding performance award i ICMAC – Chicago (USA).
Battle Champion i Indy Stunt Show – Indianapolis (USA).
Oslo Kommunes hederspris til fortjente idrettsutøvere 2010.

2010

Bronse i Tradisjonell Wushu (Kung Fu) VM – Shiyan/Wudang (CHN).
2 x sølv i World CKA Kung Fu Cup – Perugia (ITA).
5 & 11. plass i Wushu EM – Antalya (TUR).
Oslo Kommunes idrettsstipend på kr 10 000,- til unge talenter.

2009

2 x gull, 1 x sølv og Kongepokalen i Wushu NM – Bergen.
25 & 33. plass i Wushu VM – Toronto, Canada.
Gull og sølv i Czech Open International Wushu Tournament – Praha (CZE).
Gull, sølv, bronse og Grand Champion-tittel i UK Kung Fu Games – Bristol (GBR).
Gratulasjonsbrev fra Ordfører Fabian Stang for årets idrettsprestasjoner.
Uteksaminert med diplom i Wushu fra Shanghai Ruida School (CHN).

 

2008

Sølv i World CKA Kung Fu Cup – Perugia (ITA).
2 x gull og 1 x sølv i Wushu Norgescup 1 & 2 – Oslo & Bergen.
2 x gull og 1 x sølv i Czech Open International Wushu Tournament – Praha (CZE).
2 x sølv i UK National Wushu Championships – Derby (GBR).
Sølv i London International Wushu Open (GBR).
Sølv i Stockholm Wushu Open (SWE).

13. plass i TAFISA World TreX-Games – Busan (KOR).
5 & 8. plass i Wushu EM – Warszawa (POL).

2007

Gull og 2 x sølv i Wushu NM – Bergen.
Sølv og bronse i Nordisk Wushumesterskap – Oslo.
2 x gull og 1 x sølv i Wushu Norgescup – Bergen.

 

2006

3 x gull i Nasjonalt Wushu-stevne 1, 2 & 3 – Bergen, Oslo & Bergen.
Uttatt til tidenes første norske landslag i Wushu.
Deltaker (15. plass) under Wushu EM – Venezia (ITA).

 

2005

Gull i HVM Master Cup åpent kampmesterskap – Oslo.
2 x gull i Oslo Hiep Vo Mon Wushumesterskap.
Gull i Nasjonalt Wushu-stevne 4 *første, norske Taolu-konkurranse – Oslo.
2 x bronse i Hiep Vo Mon mønstermesterskap (Quyen) – Lillehammer.
Utdannet Wushu-dommer i Norges Kampsportforbund.
Gradert til svart belte 2. dan i Hiep Vo Mon Kungfu – Kongsberg.

 

2004

Gull og sølv i Oslo Hiep Vo Mon mønstermesterskap (Quyen).

 

2003

Lag-gull i Budo Nord World Cup – Eslöv (SWE).
Sølv i jr NM Karate – Oslo.
Sølv i Karate Østlandscup sammenlagt – Halden.
Sølv i Oslo Kungfu kampmesterskap.
Bronse i Karate Kretsmesterskap/KM – Moss.
Gradert til svart belte 1. dan i Hiep Vo Mon Kungfu – Snertingdal.

 

2002

Gull i Hiep Vo Mon mønstermesterskap (Quyen) – Gjøvik.
Sølv i Østlandscup Karate – Drammen.
Bronse i jr NM Karate – Oslo.
Utdannet NIF Trener 1 – Kampsport.

 

2001

 

2000

Bronse i Hiep Vo Mon mønstermesterskap (Quyen) – Gjøvik.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *